X

FAALİYET ALANLARIMIZ

Karayolu Taşımacılığı

TTS, müşteri odaklı bakış açısı, güçlü acente ağı, tecrübeli çalışan kadrosu ile komple ve parsiyel her tip yük için yapılan taşımalarda, kendisini, rakiplerinden ayıran hizmet kalitesini standart hale getirmeyi başarmıştır.

a.Parsiyel ve Komple Karayolu Taşımacılığı

Parsiyel ve Komple Karayolu Taşımacılığ

İthalat ve ihracatta kara güzergahı kullanılarak, en kısa transit sürede ürününüz varış ülkesine ulaştırılır. Acentelerimizin parsiyel malzemeleri dağıtım/toplama süresi 24 saattir. İthalatlarda, haftanın en az üç günü, tüm acentelerimizden ayrı yapılan çıkışlarla, ürünleriniz bekletilmeden yola çıkartılır.

TTS ihracat taşımalarınız için; deponuzdan randevulu teslim alma, ambalajlama, paletleme, müşterilerinize randevulu teslim etme (Just In Time) gibi katma değerli servisler verir. Almanya fiziki olarak geniş bir ülke olduğundan tek acenteye sahip bir lojistik tedarikçi yetersiz kalabilir. TTS diğer nakliye firmalarından ayrılarak, farklı iki coğrafi noktada bulunan acenteleri ile dağıtım ve toplama yaparak, müşterilerine hem maliyet hem de daha hızlı hizmet avantajı sağlar.

b.Parsiyel ve Komple Sıcaklık Kontrollü Taşımacılığı

Parsiyel ve Komple Karayolu Taşımacılığ

Hizmet verdiğimiz tüm ülkelerde, sıcaklık kontrollü taşınması gereken malzemeleri (bir kilogramdan, yirmi tona kadar ayırt etmeden), güçlü acenteleri ile istenen derecelerde depolar ve taşımasını gerçekleştirir.

Araç ve depolarda bulunan sıcaklık kayıt cihazlarının yanı sıra, ürün üzerine nem ve sıcaklığı sürekli olarak kayıt eden fazladan bir cihaz (temperature data logger) yerleştirilerek çapraz kontrol sağlanır.

c.Tehlikeli Madde Taşımacılığı

Parsiyel ve Komple Karayolu Taşımacılığ

Tehlike derecesi Class 1 (Explosive substances and articles) ve Class 7 (Radioactive materials) dışında, tüm diğer parsiyel ve komple tehlikeli yüklerin taşınması konusunda, uzmanlaşmış personelimiz, acentelerimiz ve gerekli ekipmana sahip araçlarımızla çıkışlarımız, haftalık olarak gerçekleştirilmektedir.

Lojistik ve Depolama

Gümrüklü Depolama

Gümrüklü Depolama

İstanbul’da toplam 32.000 m² kapalı, 33.000 m² açık olmak üzere toplam 65 dönüm gümrüklü alanı ile Halkalı ve Erenköy gümrüklerine bağlı antrepolarımızda depolama hizmetleri verilmektedir. Kimyasallar ya da ısı kontrolü talep edilen ürünler için, gerekli en modern donanımlara ve izinlere sahip, raflı ya da rafsız depolama imkanları ile yükleriniz için en sağlıklı, güvenilir ve temiz ortamı sağlamaktadır.

Gümrüksüz Depolama

Gebze Şekerpınar'da bulunan lojistik depomuzda, konusunda uzman kadrosu ile, müşterilerinin taleplerine göre stok yönetimi, sipariş hazırlama, sevk irsaliyesi ve/veya fatura basımı, seri no/lot no/batch no izlenebilirliği gibi geniş bir yelpazede hizmet sunulmaktadır.

Müşterilerimiz, tüm depolama işlemlerine ait detaylı raporları, talep edilen sıklıkta ve istenilen formatta alabilmektedirler. Barkodlama, etiketleme, paketleme, ürün birleştirme, elleçleme, yeniden paketleme, ambalajlama, paletleme gibi katma değerli hizmetler için tüm donanıma sahip depomuzda, kamera sistemleri ve 7/24 güvenlik bulunmaktadır.

Dağıtım Hizmetleri

Dağıtım Hizmetleri

Gümrüklü-gümrüksüz depolarımızda bulunan kolili ya da paletli ürünleriniz, tenteli, kapalı kasa, perdeli, ısı kontrollü ve farklı ebatlardaki araç filomuzla İstanbul içindeki her noktaya en fazla dört, diğer şehirlere, en fazla yetmiş iki saatte teslim edilmektedir.

İstoç Oto ve Ticaret Merkezi, Askar Plaza, Kat:2, No:22-23 34214 Bağcılar İstanbul
T: +90 212 911 87 00 F: +90 212 911 87 20